Židiniai yra nuo seno žinomas ir mėgstamas žmonių, norinčių šilumos, komforto ir romantinės atmosferos savo namuose, elementas. Židinys yra specialus šildymo įrenginys, kuris gali būti pastatytas ant žemės, kabinamas ant sienos arba statomas į jam parengtą ertmę, skirtą šildyti patalpas. Tai yra tradicinis būdas šildyti namus, kuris buvo naudojamas daugiau nei šimtmečius ir toliau, sėkmingai, naudojamas dabar.

Turite klausimų? Reikia pagalbos? Kreipkitės, padėsime.

Rodoma 1–24 iš 72

Kas yra židiniai?

Židiniai yra kietu kuru - malkomis arba medžio briketai kūrenami ugniakurai. Skirti namų šildymui arba kaip dizaino ir jaukumo elementas. Židiniai nuo krosnelių skiriasi savo išvaizda ir apipavidalinimu. Kai krosnelės yra tik pastatomos ir pajungiamos į kaminą, tai židiniai reikalauja apdailos, tai reiškia, kad jau jūs - namų šeimininkai, galėsite pasireikšti visu savo kūrybingumu.

Židiniai skiriasi savo konstrukcija, dydžiu, formomis, apdailos medžiagomis, kaminų reikmenimis ir kitomis funkcijomis. Juos galima pastatyti įvairių formų: vieno stiklo, kampiniai arba trijų stiklų, tuneliniai ir t.t. Apdailos gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, tokias kaip marmuras, granitas, plytos, metalas, stiklas ir kt.

Malkiniai židiniai gali būti naudojami su malkomis arba su medžio briketais. Svarbiausia, kad naudojamas kuras būtų sausas. Taip ilgiau išlaikysite švarų kaminą, švarų židinio stiklą ir tiesiog išgausite daug daugiau šilumos iš to paties malkų kiekio.

Židiniai taip pat gali būti su papildomomis funkcijomis. Egzistuoja modelių kurie turi kepimo groteles - atsiradus pakankamam kiekiui anglių galėsite išsikepti steiką kaip ant laužo. Su vandens kontūru - tai kai tuo pačiu metu šildomas ir vanduo, kuris nueina į šildomas grindis ar radiatorius. Vienas populiaresnių pasirinkimų, tai ortakinės sistemos - kai jūsų židinio sukuriama šiluma ortakių pagalba išnešiojama po jūsų visus namus. Pasirinkę tokį šildymo būdą turėsite vienodą šilumą visuose namuose.

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus punktas. Turėdamį židinį turite autonomiją. Jam nereikia elektros, jis (beveik) negenda.

Židinio specifikacijos

Židinio išsirinkimas gali būti gana sudėtingas procesas, bet nebijokite, mes tam čia ir esame. Žemiau aptarsime punktus pagal kuriuos, jums, bus lengviau išsirinkti židinį.

Forma

Priklausomai nuo to kur jūsų namuose stovės židinys galite išsirinkti skirtingas jo formas. Rasite kampinius židinius - priekinis stiklas ir vienas, pasirinktas šoninis stiklas. Trijų stiklų židinius - stiklai iš visų 3 šonų su per vidurį atsidarančiomis durelėmis. Vieno stiklo, Lenkto stiklo. Tuneliniai - židinys montuojamas sienoje arba specialiai suformuotojo pertvaroje, židinys permatomas kiaurai į kietą sienos pusę.

Galingumas

Nėra vienos, tikslios formulės kokio galingumo židinį jūs turėtumėte rinktis. Tačiau meistrai sako taip - 1 kW vidutinės (nominalios) galios sename (neapšildytame) name apšildys 10 m2, naujame (apšildytame) name apšildys 20 m2. Kadangi visi namai, jų tūriai, ilgiai ir kiti parametrai skiriasi, tai šią formulę galima naudoti tik abstrakčiai.

Židinio paskirtis, kam jį naudosite?

Jeigu į namuose neturite jokio kito šildymo būdo tik židinį, tai jums bus reikalingas vieno tipo, jeigu šildymą turite ir židinys bus tik dizaino, jaukumo elementas, tai pagrindinis kriterijus bus išvaizda. Aptarkime skirtingus židinio tipus:

Špižiniai židiniai

Špižiniai, dar vadinami ketiniai židiniai, tai toki židiniai kurių detalės pagaminamos liejant jas iš lydyto ketaus (špižiaus) tam skirtose formose. Šiuo būdu pagaminti židiniai turi storą išorinį korpusą, mažiau jungiamūjų dalių. Jie yra gana atsparūs ilgam, nepertraukiamam kūrenimui. Jeigu norite namus ne šiaip pašildyti, o šildyti židiniu, tai jums reikalingas špižinis židinys.

Plieniniai židiniai

Plieniniai židiniai surenkami iš plieninių plokščių detalių, dažniausiai naudojant šamotines vidines plokštes. Skirtingai negu špižiniai židiniai, kuriuos riboja liejamų medžiagų formos, plieniniai židiniai yra dažniau modernės išvaizdos. Dažniausiai, jeigu židinys perkamas dėl jaukumo ir dizaino, bus pasirenkamas plieninis židinys.

Kokį kurą naudoti židinyje? Ar galima židinyje naudoti briketus?

Židiniai yra kūrenami malkomis arba malkų briketais. Jokiu būdų nenaudokite anglių ir neviršykite gamintojų specifikacijose nurodytų maksimalių kuro/malkų kiekių, nes galite sugadinti savo židinį.