Įrengimo ir pasirinkimo patarimai

Skandinaviškas „Hygge” kas tai? Atsakome

hygge

Hygge – šis Danijos kilmės žodis kasdienybėje vis dažniau ima pasirodyti, o jo prasmė ir įtaka gali turėti neįkainojamą poveikį mūsų gyvenimui. Tačiau ką iš tikrųjų reiškia Hygge? Kodėl šis terminas tapo populiarus ir kaip jis gali pakeisti mūsų požiūrį į gyvenimą?

Hygge yra daugiau nei tiesiog žodis. Tai filosofija, gyvenimo būdas ir kasdienybės estetika, kurie siejasi su patogumu, jaukumu ir džiaugsmu. Šis unikalus konceptas kilo Danijoje ir tapo šios šalies gyventojų gyvenimo dalimi. Danai ilgą laiką puoselėjo Hygge idėjas, o dabar vis daugiau žmonių visame pasaulyje siekia atnešti šią sąvoką į savo gyvenimą.

Hygge yra apie tai, kaip sukurti intymią ir ramią aplinką, kurioje galime mėgautis akimirkomis ir mažais dalykais. Tai kvėpuojanti tarp tekančio puodelio karšto gėrimo ir šilto pledo, šeimos susirinkimo prie liepsnojančio židinio, draugų susitikimo atviroje terasoje vasaros vakarais ar net vienatvės momentų, kai tiesiog leidžiate sau būti dabartyje.

Šis blogo įrašas pakvies jus į paslaptingą Hygge pasaulį, kuriame aptarsime šios koncepcijos prasmę, jos pagrindinius principus ir kaip ją galima taikyti kasdieniame gyvenime. Išmokite, kaip kurti jaukumą ir šiltą atmosferą, įtraukti malonumus ir pasitenkinimą, kad jūsų gyvenimas taptų labiau subalansuotas ir laimingesnis.

Kokia yra Hygge reikšmė?


Hygge yra danų kilmės žodis, kuris išreiškia gyvenimo būdą ir filosofiją, susijusią su jaukumu, patogumu, bendravimu ir džiaugsmu. Tai daugiau nei tiesiog žodis – tai koncepcija, kuri yra svarbi danų kultūroje ir kasdieniame gyvenime.

Pagrindinė Hygge reikšmė yra susijusi su pasitenkinimu ir malonumu, kuriuos galime gauti iš mažų, paprastų dalykų gyvenime. Tai skatina mums sukurti jaukią, ramią aplinką, kuri leistų mums mėgautis akimirkomis ir tuo, kas mums svarbu. Hygge taip pat skatina gyventi dabartyje ir būti šiuo momentu, nepaisant streso ar problemų.

Hygge taip pat siejasi su bendravimu su artimaisiais – šeima, draugais ar net bendruomene. Jaukūs ir šilti susitikimai suartina žmones, skatina bendradarbiavimą ir stiprina ryšius. Tai gali apimti kartu valgomus patiekalus, šventes, draugų susitikimus ar net tiesiog laisvalaikio akimirkas su artimaisiais.

Svarbiausia, Hygge siekia subalansuoto gyvenimo. Tai yra supratimas, kad reikia rasti laiko sau, pasidžiaugti mažais malonumais ir sukurti harmoningą aplinką, kurioje jauku ir saugu. Tai gali apimti šiltus apšvietimus, minkštus audinius, kvapnų arbatos puodelį ar net ramų skaitinėjimo vakarą.

Iš esmės, Hygge reiškia dėmesio skiriant kasdieniui, kokybiškoms akimirkoms ir jaukumui. Tai yra bandymas atpalaiduoti, pasimėgauti ir sukurianti malonią atmosferą, kurioje jauku ir gera būti.

Hygge Namuose

Hygge yra puiki koncepcija, kuri gali būti pritaikyta namuose, padedant sukurti jaukią ir ramią aplinką. Štai keli būdai, kaip pritaikyti Hygge savo namuose:

 1. Apšvietimas: Sukurkite šiltą, jaukią atmosferą namuose naudodami tinkamą apšvietimą. Panaudokite šviesos šaltinius, kurie atspindi šiltus spalvų atspalvius ir suteikia raminantį šviesos intensyvumą. Šviesos žvakės, lempučių šviesos juostos ar net židinio ugnies šviesa gali sukurti jaukumo jausmą.
 2. Gamtos elementai: Integruokite gamtos elementus į savo interjerą. Padėkite namuose augalus, naudokite natūralius medžio, akmens ar tekstilės apdailos elementus. Gamtos prisilietimas suteiks jaukumo ir ryšį su gamta.
 3. Minkštumas ir komfortas: Į savo namus įtraukite minkštus, patogius tekstilės gaminius. Naudojant šiltesnius pledus, pagalves ar antklodės, sukurkite jaukią erdvę, kurioje galėsite praleisti laiką skaitydami, žiūrėdami filmus ar tiesiog ilsėdamiesi.
 4. Kvepalai: Naudokite kvapnias žvakes, aromatinius aliejus ar žoleles, kad į namus įneštumėte malonumo ir jaukumo kvapą. Aromaterapija gali padėti atsipalaiduoti ir sukurti raminančią atmosferą.
 5. Valgymo ir gėrimų ritualai: Kviečiant draugus ar šeimą, sukurti malonius valgymo ir gėrimų ritualus. Pasiruoškite patiekalus su meile, paruoškite puodelį šilto gėrimo, sukurkite intymią aplinką prie stalo, kur galima džiaugtis draugijos akimirkomis.
 6. Aplinkos tvarkymas: Sukurkite tvarkingą, jaukų erdvę. Tvarkydami namus, atsikratykite nereikalingų daiktų, kurie gali kelti nemalonumų. Organizuokite savo namus taip, kad jie atspindėtų jūsų asmeninį stilių ir sukurtų harmoniją.
 7. Laiko kokybė: Suteikite sau laiko atsipalaiduoti ir būti dabartyje. Skirkite laiką skaitymui, meditacijai, žaidimams su šeima ar kitoms veikloms, kurios suteikia džiaugsmą ir ramybę.

Visų svarbiausia, Hygge pritaikymas namuose yra apie tai, kas jums patinka ir suteikia jaukumo. Kurkite aplinką, kuri jums suteikia malonumą ir ramybę, o tai padės jums sukurti Hygge atmosferą savo namuose.

Hygge literatūroje

Hygge yra populiari tema literatūroje, o knygos apie šią danų koncepciją padeda giliau suprasti ir pritaikyti ją savo kasdieniam gyvenimui. Štai kelios Hygge tema skirtos knygos, kurias galite rasti:

 1. „The Little Book of Hygge: Danish Secrets to Happy Living” by Meik Wiking – Ši knyga, parašyta Danijos Tyrinėjimų Instituto direktoriaus, aprašo Hygge prasmę ir kaip ją pritaikyti kasdieniame gyvenime. Ji siūlo patarimus ir idėjas, kaip įgyvendinti Hygge principus.
 2. „The Cozy Life: Rediscover the Joy of the Simple Things Through the Danish Concept of Hygge” by Pia Edberg – Ši knyga išsamiai paaiškina Hygge filosofiją ir suteikia praktinius patarimus, kaip sukurti jaukią aplinką ir pasiekti gyvenimo pusiausvyrą.
 3. „Hygge: The Danish Art of Happiness” by Marie Tourell Søderberg – Šioje knygoje autorė dalinasi savo patirtimi ir pasakoja apie Hygge prasmę savo gyvenime. Ji suteikia idėjų, kaip sukurti Hygge aplinką ir kasdienius ritualus.
 4. „The Hygge Life: Embracing the Nordic Art of Coziness Through Recipes, Entertaining, Decorating, Simple Rituals, and Family Traditions” by Gunnar Karl Gíslason and Jody Eddy – Ši knyga ne tik aptaria Hygge filosofiją, bet taip pat siūlo skanių receptų, idėjų apie patiekalų ruošimą ir interjero dekoravimą, kad sukurtumėte jaukią Hygge aplinką.
 5. „Hygge: A Celebration of Simple Pleasures, Living the Danish Way” by Charlotte Abrahams – Ši knyga atkreipia dėmesį į Hygge principų taikymą skirtingose srityse, tokiose kaip interjeras, valgymas, kelionės ir kt. Ji suteikia įkvėpimo ir idėjų, kaip įtraukti Hygge į įvairias kasdienio gyvenimo situacijas.

Šios knygos gali padėti išplėsti supratimą apie Hygge ir suteikti daugiau idėjų, kaip pritaikyti šią danų koncepciją savo gyvenime. Joms verta pasižiūrėti, jei norite giliau įsigilinti į Hygge temą.

Skandinavai laimingiausi žmonės pasaulyje

Tai teiginys, kuris dažnai minimas kalbant apie Skandinavijos šalis ir Hygge koncepciją. Hygge siekia sukurti jaukumo, patogumo ir malonumo pojūtį kasdieniame gyvenime, o tai, savo ruožtu, gali prisidėti prie laimės jausmo.

Hygge filosofija puikiai atitinka Skandinavijos šalių vertybes ir gyvenimo būdą. Jaukumas, bendravimas su artimaisiais, rami aplinka ir dėmesio skirimas mažiems malonumams yra svarbūs elementai, kurie gali padėti žmonėms jaustis patenkinti ir laimingi.

Hygge ir židiniai

Malkinis židinys yra puikus elementas, kuris gali prisidėti prie Hygge atmosferos jūsų namuose. Štai keletas būdų, kaip jį integruoti į jaukumą ir komfortą:

 1. Šiluma ir apšvietimas: Malkinis židinys suteikia šilumos ir šviesos, kas prisideda prie jaukumo atmosferos. Sėdėdamas prie židinio, galite mėgautis šilumos srove ir žvakių spalvos šviesa.
 2. Gamtos elementai: Naudojant malkas židiniui, galite integruoti gamtos elementus į savo namus. Rinkitės natūralias, medžio malkas, kurios suteiks natūralumo ir šilumos jausmą.
 3. Komfortas ir atsipalaidavimas: Sėdėdamas prie malkinio židinio, galite mėgautis komfortu ir atsipalaidavimu. Padėkite minkštus pledus ar patogias kėdes šalia židinio, kad sukurtumėte jaukią erdvę, kurioje galėsite ilsėtis ir atsipalaiduoti.
 4. Romantiškas ir bendravimo momentas: Malkinis židinys sukuria romantišką atmosferą ir puikiai tinka bendravimui su artimaisiais ar draugais. Sėdėdami prie židinio, galite praleisti laiką žaidžiant žaidimus, skaitydami knygas ar tiesiog džiaugdamiesi draugijos akimirkomis.
 5. Gaivinanti garsa: Kaitinant malkas židinyje, jūs galite mėgautis gaivinančiu ugnies garsu, kuris gali būti labai ramus ir atpalaiduojantis.

Malkinis židinys gali sukurti puikią Hygge atmosferą, kuri skatina jaukumą, ramybę ir bendravimą su artimaisiais.

Parašykite komentarą