Įrengimo ir pasirinkimo patarimai

Vandens kontūras

Vandens kontūras 1

Židinys su vandens kontūru arba šilumokaičiu

Židiniai su vandens kontūru tai galimybė „nušauti du zuikius vienu šūviu”. Neretai susilaukiame klausimų apie galimybę židinį naudoti kaip pagrindinę priemonę šildyti namus, į ką įeina ir šildomos grindys ar radiatoriai. Žinoma tam reikia karšto vandens. Šiuo atveju tai išgaunama naudojant židinį su vandens šilumokaičiu, arba liaudiškai žinomu kaip „židinys su vandens kontūru” arba tiesiog „vandens kontūras”.

vandens silumokaitis
vandens šilumokaitis

Kaip veikia vandens šilumokaitis?

Vandens šilumokaitis pagamintas iš plieno skardos. Cilindro formos. Jo dūmtakių sistema tekančios išmetamosios dujos įšildo vandenį, kuris tiekiamas įvadu į šilumokaičio apačią. Karštas vanduo tiekiamas jungtimi į vandens sistemos viršų. Reflektorius tolygiai nukreipia išmetamųjų dujų tekėjimą į atskirus dūmtakius. Karšti dūmai išeinantys iš židinio kapsulės degimo kameros, eidami per šilumokaitį, šildo per jį cirkuliuojantį vandenį. Taip namuose turime funkcionalumą + dizainą. Žinoma sutaupote papildomai vieną patalpą, kvadratinius metrus, kuriuos sunaudotumėte kaip patalpą kieto kuro katilui.

Jøtul vandens šilumokaičiai

Žemiau pateikiame „Jøtul” gaminamus židinius su vandens kontūro sistema. Tai ir taip populiarios židinių kapsulės Jøtul I 18 ir Jøtul I-570. Abi kapsulės sukurtos taip, kad būtų galima maksimaliai užkrauti malkomis ar briketais neapkraunant metalo. Abi kapsulės turi išskirtinę konstrukciją, sukurtą taip, kad židinys būtų naudojamas kaip pagrindinis namų šildymo įrenginys. Žinoma abu minėti Jøtul židiniai iš gamyklos yra pritaikyti vandens šilumokaičio pajungimui.

Norėdami gauti nemokamą konsultaciją arba įsigyti židinį su vandens kontūru kreipkitės į fumat.lt ekspertus

+370 641 28385

info@fumat.lt