Įrengimo ir pasirinkimo patarimai

Židinio kaina

zidinio kaina
  1. Židinio kaina prasideda nuo kapsulės. Kertinis viso komplekto punktas. Židinio kapsulę renkatės pagal jūsų namų dizainą, neretai dar net nepradėjus statyti namo, kadangi pagal tai kur norėsite pastatyti, kokio tipo bus namų dizainas, taip ir turi atitikti židinio kapsulė. Šiuo atveju pavaizduota Jøtul I 620 FRL židinio kapsulė. Pagalba šiuo klausimu galite rasti mūsų paaiškinime kaip išsirinkti židinio kapsulę.
  2. Kaminas. Gali būti mūrijamas pvz. Schiedel kaminas. Gali būti plieninis kaip Jøtul gaminami plieniniai kaminai.
  3. Židinio apdaila. Į apdailą įeina plokštės, klijai, dažai ir daug kitų medžiagų. Priklausomai nuo namų dizaino, šeimininko (-ės) skonio apdaila gali būti paprasta kaip pavaizduota Jøtul paveiksliuke – pakankamai paprasta, minimalistinė. Gali būti su įvairaus akmens kaip marmuras apdaila ir t. t.
  4. Nedegus grindų paviršius aplink židinio kapsulę. Nemažiau už viską svarbus ir saugumas. Jeigu namuose, patalpoje kur bus montuojamas židinys, grindys yra nedegios – plytelės, akmuo tada šis punktas jums nėra būtinas. Jeigu medinės, parketinės ar kitokio tipo degus grindų paviršius, jums aplink sumontuotą židinio kapsulę bus reikalingas nedegus paviršius. Iki 1 metrą nuo židinio išsikišantis grūdintas stiklas, arba metalinė plokštė. Stiklas gali būti permatomas, matinis, spalvotas.
  5. Vienas iš svarbiausių punktų be ko nebus gero degimo. Oro padavimas židinio kapsulei. Kaip žinoma degimo procesui reikalingas oras. Jeigu židinys statomas į seną namą – žemesnės negu A klasės, tai oro padavimas reikalingas ne visada. Jeigu jūsų statomas namas A, A+ klasės, tai oro padavimas bus būtinas. Tą geriausia daryti dar kol vyksta namo statybos. Oro padavimas atvedamas iš lauko, po žeme, padarant skylę namo pamate. Jeigu šiam žingsiui jau per vėlu, arba to tiesiog nenorite daryti, sprendimas – kaminas su ventiliacija/oro padavimu iš lauko.
  6. Šeštasis, paveiksliuke nepažymėtas punktas. Sudėjus visus 1-5 punktus gaunasi pakankamai didelė pinigų suma. Statant namą, židinį svarbu ilgaamžiškumas ir jo kaina per gyvavimo laikotarpį. Perkant Jøtul pas oficialų atstovą, gaunate sertifikuotą prekę su garantija. Perkate kokybę ir ilgaamžiškumą. Pirkdami pigesnę kapsulę sutaupysite pradinėje investicijoje, tačiau pigios kapsulės gedimas, apdailos ardymas per tarnavimo laikotarpį gali atsieiti ženkliai brangiau negu iškarto pirkti kokybišką prekę. Neapsigaukite, pasirikrinkite ar jūsų perkamos prekės yra iš oficialaus atstovo jotul.lt.