Įrengimo ir pasirinkimo patarimai

Oro padavimas židiniui

Oro padavimas židiniui arba krosnelei reikalingas visuose A ir aukštesnės klasės namuose. Degimui reikalingas deguonis, o dėl naujų namų sandarumo patalpoje esantis oras greitai išdeginamas, patalpa vakuumuojasi ir židinys gesinasi, degimo kameroje kaupiasi dūmai, patalpoje jaučiamas smalkių kvapas. Dažniausias sekantis žingsnis būna neapgalvotas židinio durelių atidarymas norint įleisti židiniui oro, tačiau jūsų patalpoje jau susidaręs žemas slėgis ir tik atidarius dureles visi židinio dūmai išsiveržia į patalpą.

Oro padavimo židiniui būdai

1. Pro pamatą

Tiksliausias būdas padaryti oro padavimą židiniui iš lauko, tai kol dar vyksta namo statybos. Naudojamas D110 vamzdis, jis nuo planuojamos židinio vietos leidžiamas apie vieną metrą po žeme ir apie tris metrus į kiemą. Dažnai daroma po terasa, tokiu atveju nesimato „kaminuko”.

oro padavimas zidiniui

oro padavimas zidiniui

2. Kaminas su oro padavimu

Jeigu židinys statomas į jau pastatytą namą ir pirmas variantas atvesti orą pro pamatą netinkamas – galima rinktis kaminą su oro padavimo kanalu. Jeigu renkatės įsirengti oro padavimą su kaminu, galime pasiūlyti du variantus. Tai plieninis kaminas (dar vadinamas pristatomu) arba sumūrijamas kaminas su oro padavimo kanalu. Domina kamino pasiūlymas? Susisiekite – paskaičiuosime!.

plieninis kaminas su oro padavimu

plieninis kaminas su oro padavimu

3. Oro padavimas židiniui per sieną

Kaip skamba – taip ir yra. Jeigu išeikvojote pirmuosius oro padavimo variantus o židinį statote prie lauko sienos arba prie neapšiltinto garažo sienos, tai jūsų meistras gali įrengti oro padavimą pro sieną. Gamintojo vaizde žemiau parodyta tiesiog grotelių įrenginimas prie židinio ar krosnelės, tačiau (dažniausiai) tai būtų jungiama tiesiai į krosnelės oro padavimo angą.

Oro padavimas židiniui 1

Visais atvejais turite nepamiršti, kad jeigu norite pasidaryti oro padavimą židiniui iš lauko, tai jūsų židinys turi turėti tam jungtį.

Parašykite komentarą