Eksploatavimo patarimai, Įrengimo ir pasirinkimo patarimai

Židiniai su ortakiais

Šildymas ortakiais pasitelkiant židinį arba krosnelę labai populiarus ir naudingas šildymo būdas. Priklausomai nuo jūsų turimo arba planuojamo įsigyti židinio naudingumo koeficiento, dūmai išeinantys per kaminą siekia 150-250 laipsnių celcijaus temperatūrą. Tai yra kalorijos, kurias jūs nusipirkote malkų, briketų, granulių – biokuro pavidalu ir dabar jos iškeliauja per kaminą. Tai papildomos šilumos išgavimas iš to pačio kuro kurį jau ir taip deginate.

Kaip veikia šildymas ortakiais?

Šio šildymo tipo „širdis“ yra šilumokaitis. Veikimo principas gana paprastas – plieninio kamino dalis, kuri apgaubta papildomomis plieninėmis sienelėmis. Karšti dūmai iš ugniakuro keliauja per šilumokaitį, kaitina tarp plieninių

sienelių esantį ir pro jį einantį orą, kuris paskirtomas po kambarius nuvestais ortakiais.

Oras per ventiliacinį vamzdį traukiamas iš patalpos kurioje ir stovi ugniakuras. Toks oras vadinamas šaltu, nes yra oras iki šilumokaičio, tačiau toje patalpoje oras yra šildomas besikūrenančio ugniakuro, todėl jau ir prieš šilumokaitį jis yra pašildytas. Vaizde pažymėtas geltona rodykle kairėje.

Paskirstomi ortakiai gali būti net į 4 ar 5 papildomas patalpas. Oro perdavimas gali būti natūralios konvekcijos principu – karštas oras kyla į viršų, šaltas leidžiasi į apačią. Gali būti panaudotas elektrinis ventiliatorius, tačiau tai nėra būtina. Pašildyto oro padavimas vaizde pažymėtas oranžine rodykle dešinėje.

Papildomai galima sumontuoti oro srauto reguliatorių su elektrine sklende ir termostatu.

Krosnelė su ortakiais

Žemiau pateikiame krosnelės su ortakiais sudėtinių dalių schemą. Paspaudę ant žalių ikonų pamatysite dalių aprašus.

 

 

zidiniai su ortakiais
Comfort_2

Šilumokaitis

Daugiasienis, plieninis šilumokaitis. Naudojamas išgauti iš dūmų nepanaudotą šilumą.

Šilto oro atidavimo anga

Oro paėmimas

Oro paėmimo anga.

Ventiliatorius

Skirtas geresniam oro paskirstymui. Papildoma, nebūtina opcija.

Šildymo aparatas

Tai gali būti židinys, židinio kapsulė arba krosnelė.

Parašykite komentarą