Eksploatavimo patarimai

Židinio priežiūra

Židinio priežiūra 1

Rekomenduojame reguliariai prižiūrėti ir židinį, ir kaminą. Švarus židinys suteikia puikų ugnies vaizdą, o mediena geriau ir švariau dega. Be to, degindami geros kokybės sausą medieną ir užtikrindami reguliarų kamino valymą, sumažinsite suodžių gaisrų, kurie gali sugadinti kaminą, riziką. Tinkama priežiūra prailgina jūsų gaminio tarnavimo laiką ir suteikia daug metų nepriekaištingo naudojimo.

Kasdienę priežiūrą galite lengvai atlikti patys – tam nereikia brangios įrangos ar specialių įgūdžių. Be to, pagal Lietuvos įstatymus kaminai turi būti tikrinami ir valomi kiekvienais metais. Čia rasite keletą paprastų patarimų.

Pašalinkite suodžius nuo židinio stiklo

Visi „Jøtul“ produktai turi taip vadinamąją oro plovimo sistemą, kuri padeda išlaikyti stiklą švarų. Jei suodžiai uždengia stiklą, paprastai užtenka trumpą laiką intensyviai pakūrenti, o karštis ir oro plovimo sistema užtikrins, kad ant stiklo likę dalelės būtų sudegintos.

Jei stiklas vis dar padengtas suodžiais, rekomenduojame naudoti šį metodą: sudrėkinkite suglamžyto laikraščio lapą, atsargiai panardinkite į pelenus židinio ar krosnelės kameroje. Valykite stiklą su popieriumi, pelenais atsuktais į stiklą. Jei reikia, pakartokite dar kelis kartus, kad nuvalytumėte visus suodžius. Galiausiai išdžiovinkite švariu popieriaus lapu, kad pašalintumėte likusias suodžių daleles. Šis metodas yra geresnis aplinkai, efektyvus ir pigus.

Židinio priežiūra 2

Pelenų ištuštinimas

Daugelis žmonių pelenus valo per dažnai. Tiesą sakant, naudinga palikti židinio dugne pelenų sluoksnį. Šis sluoksnis izoliuoja ir apsaugo dugną. Be to, daugelis žmonių mano, kad ugnį lengviau uždegti, jei iš anksčiau liko keli medžio anglies. Tačiau pelenai yra nedegios medienos dalys, daugiausia mineralai.

Kadangi pelenai yra ypač izoliuojanti medžiaga, dažnai randate visdar raudonas iš karščio anglis, pasislėpusias po pelenais, kelios valandos po to kai jau ugnis nebedega. Ištuštinus pelenus, svarbu, kad jie būtų ištuštinti kibirėlyje su dangčiu, abu pagaminti iš metalo. Tai turi būti palikta tol, kol būsite tikri, kad pelenuose neliko karštų anglių. Pelenai negali būti kompostuojami, tačiau gali būti naudojami kaip trąša, jei kūrenote švarią, neapdorotą medieną. Arba gali būti išmetami su kitomis atliekomis.

Židinių ir malkinių krosnelių techninė priežiūra

Bent kartą per metus Jøtul rekomenduoja išimti iš židinio vidines dalis ir apžiūrėti ar nėra įtrūkimų, deformacijos ar kitų pažeidimų. Taip pat patikrinkite ar dugno plokštė nepažeista. Nuo visko nuvalykite susikaupusius suodžius, geriausia tai atlikti su šepetėliu. Vidinės dalys taip pat susidėvi ir turėtų būti retkarčiais keičiamos.

Vidaus dalys, stiklo, durelių tarpinės, jų tarnavimo laikotarpis priklausys nuo to kaip dažnai ir kaip stipriai naudojamas ugniakuras.

Kamino ir židinio valymas

Jei jūs pats ar jūsų kaminkrėtys pastebi, kad dūmtraukyje susidaro daugiau suodžių nei įprasta, turite valyti dažniau.

Švarus židinys ir švarus kaminas yra svarbūs, kad būtų užtikrintas saugus degimas ir išvengta suodžių gaisro, kuris gali sugadinti kaminą ir blogiausiu atveju sukelti gaisrą. Židiniai, kurie neturi švaraus degimo sistemos, sukuria žymiai daugiau suodžių nei šiuolaikinės, švariai degančios krosnelės ar židiniai. Šlapia mediena yra dar vienas suodžių šaltinis. Visada siūlome kreiptis į specialistus, kurie jums paaiškins kaip geriausiai spręsti susidariusią problemą, arba jos išvengti.

Parašykite komentarą